Furuno Chart Radar FAR-3035S NXT
Contact us
Skjemaet er nå sendt inn og en av våre selgere vil snarlig ta kontakt.
S-band solid-state (magnetron-free) chart radar. Minimal maintenance required for the antenna unit, which is designed for minimal wear, including a brushless motor. All signal conversion takes place within the antenna unit, preventing signal loss between the antenna and processor. This ensures a sharp and noise-free radar image. ACE – Automatic Clutter Elimination can be easily switched on or off. TA – Target Acquiring is extremely fast, and the TT – Target Tracking function is accurate and stable, even for tracking high-speed vessels. The model can be used as a standalone radar or configured as an MFD – Multi-Function Display station in the Furuno Voyager INS.
| Radar | |
|---|---|
| Series | FAR-30xx |
| Radar band | S-band (10 cm) |
| Scanner size | 12 ft |
| Transmitter power | 250 W |
| Temp. interval | -25 - +55 °C |
| RPM | 24, 42 |
| Radar type | Solid State, Chart radar |
| Functions | Shuttle ferry mode, Backup for ECDIS |
| Product details | |
|---|---|
| Display | Selectable type approval monitor, addon |
| Power supply | 220-240 VAC 50Hz |
| Connections | LAN, RS-422 |
| Approval/Class | IMO/MED, IMO/MER, NAUT-AW, NAUT-OSV, CAT 1C, CAT 2C, CAT 1HC, CAT 2HC |
Den avanserte 32” Multi Vision Monitor (MVD) har 4K‑oppløsning og høy lysstyrke. Med sin AHVA‑panelteknologi gir den optimal lesbarhet i alle lysforhold. Den robuste Series X‑konstruksjonen er utviklet for krevende maritime miljøer og passer sømløst inn i ECDIS, radar, voyage planning og sikkerhetssystemer. Skjermen støtter både AC/DC multipower, tilbyr fleksibel console eller VESA‑montering, og kan leveres med 40‑punkts touch, optisk bonding og eksternt Tactile Display Control‑panel for presis og intuitiv betjening.
Denne touch modellen har 4K‑oppløsning og høy lysstyrke. Med sin AHVA‑panelteknologi gir den optimal lesbarhet i alle lysforhold. Den robuste Series X‑konstruksjonen er utviklet for krevende maritime miljøer og passer sømløst inn i ECDIS, radar, voyage planning og sikkerhetssystemer. Skjermen støtter både AC/DC multipower, tilbyr fleksibel console eller VESA‑montering, og kan leveres med 40‑punkts touch, optisk bonding og eksternt Tactile Display Control‑panel for presis og intuitiv betjening.
Denne skjermen gir skarp Full HD‑visning, IP66‑beskyttet front og et fleksibelt I/O‑oppsett med HDMI, DisplayPort, USB‑C og VGA for sømløs integrasjon i både nye og eksisterende systemer. Multi‑power AC/DC gir trygg og fleksibel drift i alle maritime installasjoner.
