Furuno Kartradar FAR-3035S
Kontakt oss
Skjemaet er nå sendt inn og en av våre selgere vil snarlig ta kontakt.
S-band kartradar med 30 kW sendereffekt. Minimalt vedlikeholdsbehov for antenneenheten som er designet for minimal slitasje inkludert børsteløs motor. All signalkonvertering skjer i selve antenneenheten slik at signaltap mellom antenne og prosessor unngås. Dette gir et skarpt og støyfritt radarbilde. ACE – Automatic Clutter Elimination skurs enkelt på eller av. TA – Target Aquiring er svært rask og TT – Target Tracking funksjonen nøyaktig og stabil også for sporing av hurtiggående fartøy. Modellen kan benyttes som en frittstående radar eller den kan konfigureres som en MFD - Multi Function Display stasjonen i Furuno Voyager INS.
| Radar | |
|---|---|
| Serie | FAR-30xx |
| Radarbånd | S-band (10 cm) |
| Antenne størrelse | 12 ft |
| Sendereffekt | 30 kW |
| Temp. intervall | -25 - +55 °C |
| RPM | 24, 42 |
| Radartype | Magnetron, Kartradar |
| Funksjoner | Pendelfergemodus, Backup for ECDIS |
| Produktdetaljer | |
|---|---|
| Skjerm | Valgfri typegodkjent skjerm, tillegg |
| Strømforsyning | 220-240 VAC 50Hz |
| Tilkoblingsmuligheter | LAN, RS-422 |
| Krav/klasse | IMO/MED, IMO/MER, NAUT-AW, NAUT-OSV, HSC code, CAT 1C, CAT 2C, CAT 1HC, CAT 2HC |
Den avanserte 32” Multi Vision Monitor (MVD) har 4K‑oppløsning og høy lysstyrke. Med sin AHVA‑panelteknologi gir den optimal lesbarhet i alle lysforhold. Den robuste Series X‑konstruksjonen er utviklet for krevende maritime miljøer og passer sømløst inn i ECDIS, radar, voyage planning og sikkerhetssystemer. Skjermen støtter både AC/DC multipower, tilbyr fleksibel console eller VESA‑montering, og kan leveres med 40‑punkts touch, optisk bonding og eksternt Tactile Display Control‑panel for presis og intuitiv betjening.
Denne touch modellen har 4K‑oppløsning og høy lysstyrke. Med sin AHVA‑panelteknologi gir den optimal lesbarhet i alle lysforhold. Den robuste Series X‑konstruksjonen er utviklet for krevende maritime miljøer og passer sømløst inn i ECDIS, radar, voyage planning og sikkerhetssystemer. Skjermen støtter både AC/DC multipower, tilbyr fleksibel console eller VESA‑montering, og kan leveres med 40‑punkts touch, optisk bonding og eksternt Tactile Display Control‑panel for presis og intuitiv betjening.
Denne skjermen gir skarp Full HD‑visning, IP66‑beskyttet front og et fleksibelt I/O‑oppsett med HDMI, DisplayPort, USB‑C og VGA for sømløs integrasjon i både nye og eksisterende systemer. Multi‑power AC/DC gir trygg og fleksibel drift i alle maritime installasjoner.
